Mare sau munte ce preferati? De ce?

Vara a trecut iar noi suntem in asteptarea iernii. Fiecare din noi a avut sau va avea perioada sa de relaxare,in cane incercand sa evadam din aglomeratia oraselor ne refugiem intr-o statiune, sau intr-un loc pe care il alegem pentru a ne reincarca bateriile. Avem...

Jocul cuvintelor (4)

Si a mai trecut o saptamana….In fiecare zi cand ma trezescc vad acelas copac in fata ferestrei si constat ca pe zi ce trece frunzele sale sunt mai galbene.Au ajuns sa fie de un galben pal semn ca timpul nu cruta, ca e ireversibil. Am ajuns la a patra editie din...