Va plac reclamele ?

Nu am mai scris demult ceva care sa fie inclus in “Cafeneua de Marti” (de fapt e o postare in care va puteti spune parerea in cursul intregii saptamani). Am o intrebare pentru voi: Va plac reclamele? Va uitati la reclame? De regula la o asemenea intrebare...

Jocul cuvintelor (13)

Daca este marti inseamna ca e ziua jocului cuvintelor. Cum albul zapezii m-a ocolit fiind blagoslovit cu ploaie si vant…Asa ca, impreuna cu blanosii mei, ne-am refugiat in casa la caldurica. Purtatorii de blanita fac ceea ce ar face oricine pe o vreme ploioasa...