Lupii de pe Semenic

Acum catva timp am avut prilejul sa urc pe Semenic (un fel de Sinaia a Banatului).Acolo in varf de munte exista o bisericuta foarte simpla dar care degaja o energie pozitiva pe care o resimmti mult timp dupa ce ai plecat din acel loc. Iesind din bisericuta am fost...

1 Martie – fluturasi si potcoave

Fiind 1 Martie, mi-am luat picioarele in spate si am plecat in cautare de martisoare.M-am plimbat printre standurile impodobite cu diverse”martisoare”.De la brose, coliere, la martisoarele traditionale reprezentant :hotnari, potcoave, trifoi cu patru...