Antichitati…

In fiecare an,in lunile , iulie si august, Timisoara este gazda unor targuri de antichitati deosebit de interesante. Acestea sunt gazduite in Piata Unirii sau oaza baroca care face ca expunerea acestor obiecte vechi de cativa zeci de ani, si unele mai vechi, fac o...

Expozitie de Antichitati

Nu am mai scris nimic despre Timisoara de ceva vreme. Astazi, in oaza baroca din mijlocul orasului, am avut o placuta intalnire cu istoria. Timp de trei zile, in oras, se desfasoara Expozitia de Antichitati , expozitie la care au venit anticari din Arad, Oradea, Cluj,...